Tajemné meridiány X.

Desátý z 12 dílů seriálu o energetických drahách lidského organismu a jejich významech ...

Meridián trojitého ohřívače

Čas: 21. – 23. hodina
Doba činnosti „tří zářičů“ – tělo se připravuje na spánek, proto bychom neměli činit nic pro jeho aktivaci. Nekouříme a vynecháme jídlo.

Obecná charakteristika: jangová dráha probíhající vzestupně od ruky k hlavě
Průběh dráhy: Dráha vede od vnější strany prsteníčku přes hřbet ruky a zápěstí nahoru předloktím přes loket, k zadní straně nadloktí a k zadní straně ramen. Odtud stoupá přes ramena a pod hrudní kostí se stáčí do hrudníku. Vnitřní větev vede skrze osrdečník do bránice a zde sjednocuje úrovně horního, středního a dolního ohřívače (dolní část břicha - oblast kolem žaludku – hruď). Vnější větev vede po straně krku směrem nahoru podél zadního okraje ucha a uvnitř obkružuje tvář. Jedna malá větev vede skrze ucho a před uchem vystupuje na povrch, stoupá až k vnějšímu konci obočí a zde se spojuje s meridiánem žlučníku.

Orgány a okrsky pod vlivem: uši, oči, postranní části hrudníku, lokty, ramena
Emoce: radost
Element: oheň
Rovnováha energie: pocit lehkosti, veselost, vyrovnanost, naděje

Fyzické projevy energetické nerovnováhy: Nahluchlost, pocity hučení v uších, bolestivý zánět hrdla, pocení, poruchy termoregulace, oběhové potíže, poruchy funkce lymfatického systému a oslabení imunity, alergie, zadržování tekutin a toxinů v organismu, otoky v průběhu dráhy, bolest vnějšího koutku oka, opuchnutí tváře v prostoru jařmové kosti, bolesti za uchem a na vnější straně ramena, v oblasti nadloktí, lokte a předloktí, neschopnost používat prsteníček. Onemocnění ucha, poruchy rovnováhy, hučení a šelest v uších, bolesti v kloubech, v paži nebo v ramenou, zažívací potíže, stav vyčerpání.
Psychické projevy energetické nerovnováhy: Nedostatek vstřícnosti ve společenských vztazích, přílišná starostlivost o sebe a své blízké. Dále zoufalství, beznaděj, osamělost, trudomyslnost, syndrom vyhoření.

Předchozí díly seriálu: 1. Úvod + plíce, 2. tlusté střevo, 3. žaludek 4. slezina/slinivka 5. srdce 6. tenké střevo 7. močový měchýř 8. ledviny 9. osrdečník
Zdroj: cestakduze.webnode.cz

Průběh dráhy trojitého ohřívače