Tajemné meridiány V.

Pátý z dvanácti dílů seriálu o energetických drahách lidského organismu, jejich významech v různých rovinách a jejich vztazích.

Meridián srdce

Čas: 11. – 13. hodina
Doba aktivní činnosti srdce. Není dobré je zatěžovat velkým množstvím potravy. Nastává mírný útlum, pozor na úrazy! Vhodná je procházka nebo krátký spánek.

Obecná charakteristika: jinová dráha probíhající sestupně od hrudníku k ruce
Průběh dráhy: Začíná v srdci, jedna větev vede vnitřkem těla skrze bránici, druhá vede nahoru přes krk až k oku. Třetí větev vede příčně přes prsa, od srdce k plícím. Na povrchu ji ucítíme v podpažní jamce. Vede přes vnitřní stranu lokte  předloktí do dlaně a končí u nehtového lůžka na vnitřní straně malíčku. Zde se spojuje s meridiánem tenkého střeva.

Orgány a okrsky pod vlivem: srdce, hrudník, centrální nervový systém, horní končetiny
Nálady: radost
Element: oheň
Rovnováha energie: sebevědomí, odpuštění, schopnost milovat, soucit, srdečnost

Fyzické projevy energetické nerovnováhy: Chorobné stavy spojené s činností srdce a s orgány či místy, kudy dráha prochází, bušení srdce, časté zčervenání, noční pocení a pocení při slabé námaze, bledost tváří, dlaní a chodidel, citlivost na teplo a chlad, pocity sucha v hrdle, žízeň, bolesti srdce, bolesti pod žebry a na vnitřní straně rukou, stoupání chladu do rukou, pocit horkosti v dlaních, žloutnutí očního bělma, nespavost.
Psychické projevy energetické nerovnováhy: Neschopnost empatie, duševní neklid, citová labilita, nadměrné citové reakce, hysterie, poruchy řeči a neschopnost komunikace, poruchy paměti, zapomnětlivost, roztržitost, poruchy spánku, děsivé sny, poruchy chování, upovídanost. Dále nízká sebedůvěra, nejistota, zármutek, nenávistné pocity, hněv, zklamání, mylná očekávání.

V příštím týdnu se po čínském pentagramu vztahu orgánů přesuneme v elementu ohně k dráze tenkého střeva.

Předchozí díly seriálu: 1. Úvod + plíce, 2. tlusté střevo, 3. žaludek 4. slezina/slinivka
Zdroj: cestakduze.webnode.cz

Průběh dráhy srdce